آدم های این شهر
تعداد بازدید: 1433 بار

در این شهر آدم های زیادی زندگی می کنند، آدم هایی که باهم تفاوت های بسیاری دارند.
امروز صبح زمانی که در حال رفتن به محل کارم بودم صحنه ی جالبی دیدم. از تاکسی که پیاده شدم، جوانی جلوی من راه می رفت. در آن مسیر پیرمردی آدامس فروش نشسته، همیشه هست، چه در زمستان و چه در تابستان، سرما و گرما هم نمی داند، همیشه هست. جوانی که جلوی من راه می رفت به پیرمرد که رسید، بدون اینکه بایستد چیزی روی دست مرد آدامس فروش گذاشت و به حرکت خودش ادامه داد. چند قدم آن طرف تر، پیرمرد دیگری که او هم نابینا بود روی زمین نشسته بود، جوان چند قدم مانده به او، دستش را در جیبش فرو برد و چیزی بیرون آرود و باز روی دست پیرمرد گذاشت. و باز هم به حرکت خودش ادامه داد. کمی بعد، حوالی میدان، پسری نشسته بود که ساز می زد. معلول بود. جوان دستش را در جیب راستش فرو برد. نیافت. ایستاد. جیب چپش را گشت، و باز برای آن پسر هم چیزی داشت.
احساس خوشحالی می کردم. حضور آن آدم جای خوشحالی داشت. آدمی که داراست، آدمی که دارد، آدمی که ثروتمند است و می تواند به دیگران برساند. آدمی که ثروتش خیلی فراتر از مسائل مادی و داشته های این تیپی است.
جوان از راه دیگری رفت.
شاید بیست قدم نرفته بودم که به خیابان طرف دیگر میدان رسیدم، خیابانی که در آن خط ویژه ی اتوبوس قرار دارد. اتوبوسی در حال رد شدن بود، ایستادم، باید می ایستادم، اتوبوس سرعتش زیاد نبود، اما کم هم نبود. همین که من ایستادم تا اتوبوس رد شود، دختری از من سبقت گرفت و رفت که از جلوی اتوبوس بگذرد. دختری که شاید چشم خیلی از مردها را دنبال خودش بکشاند. اما اتوبوس نایستاد و اجازه نداد دختر عبور کند. راستش هر طور که فکر کردم حق با اتوبوس بود. ما عابر پیاده بودیم و مشکلی برای چند لحظه ایستادن نداشتیم. اما او برای ایستادن و باز راه افتادن با سختی بیشتری مواجه بود، کما اینکه شاید صد نفر مسافر هم داشت. همین که اتوبوس از جلوی دختر رد شد و اجازه ی عبور نداد، دختر بد و بی راه را به جان راننده کشید و خیلی از موجودیت های درونی خود را عرضه کرد. موجودیت های زشتی که در لباسی زیبا پنهان اش کرده بود.

می دانی، اینجا شهر بزرگی است. آدم های زیادی اینجا زندگی می کنند. در فاصله ی به این نزدیکی یک جوان با دل به این بزرگی و دختری با درونی چنین زشت.


شنبه ، ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ساعت ۱۶:۵۱:۴۰

نظرات :

نظر شما چیه؟
نام شما: * لطفا نام خود را کامل وارد نمایید.تعداد کاراکترها بیش از حد مجاز است.
متن نظر: *
ایمیل: لطفا ایمیل خود را با فرمت صحیح وارد نمایید.
وب سایت: لطفا آدرس را صحیح وارد نمایید
 
صد و بیست و نه =
سلام.
برای ارتباط با من، پیام خود را از طریق فرم زیر ارسال فرمایید. با تشکر از شما.
نام شما: *
ایمیل: * صحیح نیست!
شماره تماس: (اختیاری)
موضوع پیام:
متن: *
رمز امنیتی:
رمز امنیتی