شروع سال سوم
تعداد بازدید: 1473 بار

دو سال از دهه ی چهارم زندگی تمام شد و امروز اولین روز از سال سوم دهه ست. سال خوبی بود. چیزهای زیادی از زندگی یاد گرفتم. سالی که گذشت، باز هم مثل همیشه، زندگی اتفاقات زیادی واسه م رو کرد و جنبه های دیگه ای از خودش رو بهم نشون داد. اتفاقاتی که تلخ هم بودن، اما زندگی همینه. یه مجموعه از اتفاقات تلخ و شیرین. با ریز اتفاقات کاری ندارم، تموم شدن و دیگه خیلی هم دوست ندارم برام یادآوری بشه. اما موضوع اینه که سالی که گذشت با همه ی اتفاقاتش، در نهایت چه چیزی برای من داشت.
خوشحالم.
در سال های گذشته فهمیده بودم که اهمیتی ندارد زندگی چطور رقم بخورد یا آدم ها چطور رفتار کنند. تنها مسئله ی مهم این است که من چطور زندگی کنم. تنها مسئله ی مهم این است که من در این میان چطور آدمی باشم.
امسال از زندگی یک درس بزرگ گرفتم. اینکه باید شجاع باشم و شجاعت لازمه ی خوشبختی است. امسال فهمیدم شجاع بودن هم از آن دسته جنبه های بودن است که اگر نباشد در آینده حسرت می آورد. یعنی یک جورهایی بدون شجاعت نمی شود قشنگ زندگی کرد، یا قشنگ زندگی کردن، قطعا به شجاعت نیاز دارد.
ازدواج یکی از مسائلی شده است که اهمیت آن روز به روز برایم بیشتر می شود. مقوله ی سختی است و پیچیدگی های خاص خودش را دارد. از اینکه در این یکی دو سال برایم اهمیت یافته، کمی ناراحتم، اما از اینکه اهمیت پیدا کرد خوشحالم، چون حالت بدتر این بود که اصلا اهمیت پیدا نمی کرد. یک جورهایی می شود گفت که دیگر به ته تنهایی رسیدم، دیگر برایم جذابیتی ندارد، دیگر کاری نیست که بخواهم تنها باشم و انجام دهم.
اما مقوله ی سختی است. معیارهایی از قبل، معیارهای جدید، تفاوت ها و تناقض هایشان. شاید اگر چند سال پیش می پرسیدند می خواهی طرف ات چطور باشد، مواردی برای گفتن داشتم. نه اینکه حتما باید چنین و چنان باشد، اما یک چیزهایی در ذهن داشتم و برای خودم متصور می شدم، اما الآن دیگر نه، هیچ کدامشان اهمیتی ندارند. تنها چیزی که از طرف مقابل اهمیت دارد و معیار اصلی است، سلامت ذهن و روان اوست، و بلوغ اش. اینکه حس های انسانی را بشناسد، بفهمد، داشته باشد، اینکه همراهی را فهمیده باشد، و
. . .


یکشنبه ، ۱۵ تیر ۱۳۹۳، ساعت ۰۸:۴۳:۳۰

نظرات :

نظر شما چیه؟
نام شما: * لطفا نام خود را کامل وارد نمایید.تعداد کاراکترها بیش از حد مجاز است.
متن نظر: *
ایمیل: لطفا ایمیل خود را با فرمت صحیح وارد نمایید.
وب سایت: لطفا آدرس را صحیح وارد نمایید
 
صد و بیست و نه =
سلام.
برای ارتباط با من، پیام خود را از طریق فرم زیر ارسال فرمایید. با تشکر از شما.
نام شما: *
ایمیل: * صحیح نیست!
شماره تماس: (اختیاری)
موضوع پیام:
متن: *
رمز امنیتی:
رمز امنیتی