هیس! دخترها فریاد نمی زنند
تعداد بازدید: 1526 بار

یاد سال ها پیش افتادم، سال ها پیش که اگر می خواستم چیزی بنویسم، حسابی تند می نوشتم و یک جور حال و هوای نوجوانی باعث می شد نتوانم صبور و هوشمندانه بنویسم. حس اعتراض ام در این لحظه مرا یاد آن موقع ها انداخت. دلم می خواهد کمی فحش بدهم، نمی دانم دقیق به چه کسی، نمی دانم از کجا شروع شده، چطور ادامه پیدا کرده و . .

دخترها هم باید فریاد بزنند، همه ی آدم ها گاهی باید فریاد بزنند، هر کس گاهی لازم دارد فریاد بکشد، داد بزند، لیوان بشکند. میزش را به هم بریزد و خلاصه قاطی کند، . .

امشب فیلم سینمایی «هیس! دخترها فریاد نمی زنند» را دیدم. تراژدی بزرگ و تکان دهنده ی جامعه ما. فیلم خوبی بود. خوشم آمد. هرچند که خیلی غم انگیز بود و اشکم را حسابی در آورد، که البته این ایراد نیست، اما خوب بود. با وجود شاید ایراداتی در فیلمنامه و کارگردانی که ظاهرا آسیب هایی به فیلم زده و منتقدهایی هم به آن ها اشاره کرده اند، اما آفرین به همه ی عوامل سازنده فیلم و خصوصا خانم کارگردان، که شجاعت همگی آنها ستودنی ست. و باز آفرین، چون جامعه ی ما برای رهایی از بعضی تفکرات اشتباه، به چنین حرکت های شجاعانه ای نیاز دارد.
. .
سلامتی از همان جایی به خطر می افتد که بین دنیای درون و بیرون یک آدم فاصله می افتد، طوری که در درون جریانی متفاوت با زندگی بیرون شکل می گیرد . . .

هر آدمی گاهی باید فریاد بزند تا بتواند دنیای درون خودش را به بیرون بیاورد.


سه شنبه ، ۱۶ دی ۱۳۹۳، ساعت ۰۲:۴۱:۳۴

نظرات :

نظر شما چیه؟
نام شما: * لطفا نام خود را کامل وارد نمایید.تعداد کاراکترها بیش از حد مجاز است.
متن نظر: *
ایمیل: لطفا ایمیل خود را با فرمت صحیح وارد نمایید.
وب سایت: لطفا آدرس را صحیح وارد نمایید
 
صد و بیست و نه =
سلام.
برای ارتباط با من، پیام خود را از طریق فرم زیر ارسال فرمایید. با تشکر از شما.
نام شما: *
ایمیل: * صحیح نیست!
شماره تماس: (اختیاری)
موضوع پیام:
متن: *
رمز امنیتی:
رمز امنیتی