به وجود یک آدم خاص نیازی نیست . . .
تعداد بازدید: 1504 بار

به وجود یک آدم خاص نیازی نیست . . .
عاشق بودن، دوست داشتن، مهربانی کردن و زیبا زیستن، تنها یک قلب پاک و مقداری آگاهی می خواهد که بتواند این خوبی ها را در خود داشته باشد.

مسئله ی اصلی خود ما هستیم، نه دیگری، و مهم این است که برای قلب و روح و زندگی خود چه انتخاب هایی می کنیم . . عاشقانه زیستن، دوست داشتنِ آدم ها، همدلی با همه ی جهان و همراه شدن با همه ی ذرات آن می تواند یک انتخاب باشد.

اینکه زندگی چطور رقم خورده است، آنقدرها هم اهمیتی ندارد. زندگی برای هر کس یک جور خاص رقم می خورد، چیزی که اهمیت دارد، انتخاب انسان در همین زندگی رقم خورده است، که بودن خود را چگونه تراش بدهد و در گذر زمان از خود چه بسازد.

آنچه در ادامه اتفاق می افتد ارتباط زیادی به گذشته و حال دارد. آدم ها در مسیر زندگی، درون خود را اندک اندک شکل می دهند و می سازند. این شکل دادن با تک تک انتخاب ها اتفاق می افتد. انتخاب های اصلی، مدل ماشین، طبقه ی ساختمان، نوع حساب بانکی، انتخاب روش سرمایه گذاری، شهر محل سکونت و این قبیل مسائل نیستند، انتخاب های اصلی در درون انسان رخ می دهند و همین ها هستند که از این آدم اکنون، آن آدم آینده را می سازند.

اینکه در درون انسان چه چیز جریان داشته باشد، به خودش بستگی دارد. اگر بدبینی انتخاب شود، کم کم راه اش در درون باز می شود، روز به روز بیشتر و بیشتر می شود و بدتر از آن، روز به روز عادی تر می شود و راحت تر در انسان جریان پیدا می کند؛ و برعکس، اگر دوست داشتن انتخاب شود، این اتفاق برای حس دوست داشتن می افتد. آرام آرام راه اش در درون انسان، در حس ها، در نگاهی که به همه چیز دارد، باز می شود، جریان می یابد و روز به روز این جریان شدیدتر می شود. در حقیقت آن حس هایی که در انسان جریان دارند همان حس هایی هستند که یک روزی یک جایی در درون شخص شروع شده اند و ادامه پیدا کرده اند و حالا بزرگ شده اند. جریان درونی هر انسان، ارتباط زیادی با انتخاب های گذشته ی او دارد. هر بنایی از خشت اول شروع شده است. کارهای کوچک یا همان انتخاب های کوچک و روزمره همیشه مهم اند. شاید در جای خودشان به نظر ناچیز بیایند، اما در درازمدت بنای بزرگی را خواهند ساخت. حالا اینکه بنای ساخته شده باشکوه و زیبا باشد یا زشت، به خود شخص بر می گردد.

زندگی همیشه همانی است که به آن نگاه می کنیم، هر کس متناسب با خودش زندگی را می بیند. در حقیقت زندگی برای ما انسان ها آن چیزی که هست نیست، بلکه آن چیزی است که ما می بینیم. یک انسان خوش بین هرگز زندگی را آنگونه نمی بیند که یک انسان بدبین می بیند. زندگی از نظر این دو نفر متفاوت است. ما انسان ها با ساختن خودمان، زندگی را، یعنی همان چیزی که می بینیم را نیز می سازیم.

. . .


سه شنبه ، ۲۳ دی ۱۳۹۳، ساعت ۰۰:۱۹:۵۱

نظرات :

نظر شما چیه؟
نام شما: * لطفا نام خود را کامل وارد نمایید.تعداد کاراکترها بیش از حد مجاز است.
متن نظر: *
ایمیل: لطفا ایمیل خود را با فرمت صحیح وارد نمایید.
وب سایت: لطفا آدرس را صحیح وارد نمایید
 
صد و بیست و نه =
سلام.
برای ارتباط با من، پیام خود را از طریق فرم زیر ارسال فرمایید. با تشکر از شما.
نام شما: *
ایمیل: * صحیح نیست!
شماره تماس: (اختیاری)
موضوع پیام:
متن: *
رمز امنیتی:
رمز امنیتی