مراقب باشیم در کانال آب نیفتیم
تعداد بازدید: 1726 بار

باید مراقب باشیم در کانال آب نیفتیم، چون اگر این اتفاق بیفتد دیگران به سرعت موبایل های خود را بیرون می آورند و شروع می کنند به فیلم گرفتن، بعضی دیگر هم که موبایل شان دم دست نیست همینطور نگاه می کنند و شاید هم حوصله شان سر برود و بروند دنبال گرفتاری های خود.
واقعا نمی دانم چقدر باید تأسف خورد،
به حال خودمان
به حال ما مردمی که جلوی چشم مان یکی غرق می شود و هیچ کس کک اش هم نمی گزد
همیشه فکر می کنم اگر آدم هایی 30 یا 40 یا 50 سال پیش به خواب رفته باشند و حالا بیدار شوند، خیلی نمی توانند میان ما آدم های امروزی دوام بیاورند و حتما خیلی زود سکته می کنند و می میرند. آنها ناگهان با مردمانی مواجه می شوند که ساده ترین اصول انسانی و اخلاقی را هم رعایت نمی کنند.
خودمان نفهمیدیم، چون ذره ذره تبدیل به اینچنین مردمی شدیم، چون ذره ذره اخلاق در ما مرد، چون ذره ذره مفاهیم انسانی در ما نابود شد. آری خودمان نفهمیدیم، چون همه چیز آرام آرام اتفاق افتاده، آنقدر آرام که متوجه نشدیم چه بر سرمان آمده. شاید اگر یک دفه اتفاق می افتاد می فهمیدیم، اما همه چیز ذره ذره اتفاق افتاد و ما نفهمیدیم.
همه ی اتفاقات بزرگ همیشه از یک جایی شروع می شوند، از یک جای کوچک، شروع می شوند و آرام آرام بزرگ می شوند. مثل همه ی آتش سوزی های بزرگ، که همگی از یک جرقه یا یک آتش کوچک شروع شده اند. کسی که چندهزار میلیارد دزدی می کند، یک شبه چنین آدمی نشده، او سال ها و سال ها تمرین کرده، سال ها خودش را برای آن چندین هزار میلیارد تومان آماده کرده، ذهن اش را، درون اش را، تفکرش را. کسی که مواد مخدر مصرف می کند، این طور نبوده که یک روز بلند شود و تصمیم بگیرد مواد مخدر مصرف کند، همه چیز از یک جایی شروع شده، از یک جای کوچک، شاید از یک ذهنیت خیلی ساده، شاید مراوده با یک دوستی که سیگار می کشد، یا . . .
همین آرام آرام اتفاق افتادن هاست که ما آدم ها را گمراه می کند، تصور می کنیم اتفاقی نمی افتد، به خودمان می گوییم این که چیزی نیست، و باز می گوییم مشکلی پیش نمی آید، اما همه چیز از همان قدم های اول شروع می شود و در طی سالیان طولانی تبدیل به اتفاق بزرگی می شود.
این زوال از سال ها پیش شروع شده و آرام آرام ما را تبدیل به چُنین مردمانی کرده. حالا ما مانده ایم و آثار مرگ اخلاق در جامعه، هر روز یک اتفاقی در یک جایی این نابودی را نشان می دهد. دیروز مرگ فروزان، روز قبل اش عکس یادگاری، روز قبل اش چندین هزار میلیارد تومان دزدی، روز قبل تر تجاوز و . . . خلاصه مردمی شده ایم که هر روز آثار مرگ اخلاق در جامعه مان از یک جایی بیرون می زند.


شنبه ، ۲۲ آبان ۱۳۹۵، ساعت ۲۲:۲۱:۵۶

نظرات :

نظر شما چیه؟
نام شما: * لطفا نام خود را کامل وارد نمایید.تعداد کاراکترها بیش از حد مجاز است.
متن نظر: *
ایمیل: لطفا ایمیل خود را با فرمت صحیح وارد نمایید.
وب سایت: لطفا آدرس را صحیح وارد نمایید
 
صد و بیست و نه =
سلام.
برای ارتباط با من، پیام خود را از طریق فرم زیر ارسال فرمایید. با تشکر از شما.
نام شما: *
ایمیل: * صحیح نیست!
شماره تماس: (اختیاری)
موضوع پیام:
متن: *
رمز امنیتی:
رمز امنیتی