دیالکتیک او (قسمت هشتم) - یکی از شب ها
تعداد بازدید: 1350 بار

یک شب همینطور که در خانه ات نشسته ای و تصور می کنی از اتفاقی که مدت ها قبل افتاده، اندکی آرام شده ای و داری زندگی ات را می کنی، ناگهان بغضِ کسی در درون ات می ترکد. گهگاهی صدای خفیف اش را می شنیدی که آرام در خودش می گریست، اما این دفعه دیگر نمی تواند تاب بیاورد، بغض اش می ترکد و شروع می کند به هق حق. هر کسی یک توانی دارد، یک اندازه ای دارد، یک ظرفیتی دارد، هر کسی که می خواهد باشد، به هر حال زمانی می رسد که دیگر نمی تواند جلوی خودش را بگیرد، آری، یک شب همینطور که در خانه ات نشسته ای، ناگهان بغضِ کسی در درون ات می ترکد و های های می زند زیر هق هق، دل اش تنگ شده، می خواهد بلند شود و برود و پیداش کند و فریاد بزند: «هنوز دوستت دارم».
فریاد بزند: «خیال کرده ای به همین سادگی رهایت می کنم؟»
فریاد بزند که: «خیال کرده ای فریاد نمی زنم که دوستت دارم؟ »
فریاد بزند: «خیال کرده ای از کسی می ترسم؟»
بعد لحظاتی هیچ نگوید و فقط نگاه کند و همه ی حرف هاش ر ا بریزد تو نگاه اش و این بار خسته و آرام بگوید: «دلم تنگ شده برایت»، و ادامه دهد: «اگر هزار بار دیگر هم همینطور راهت را بگیری و بروی، باز می آیم و پیدایت می کنم»
چند لحظه سکوت و باز آرام و مطمئن ادامه دهد که: «تا قله ی قاف هم که بروی، با تو هستم»
و بگوید: . . .
اما یک دفعه یادت می افتد، او که معنی این حرف ها را نمی داند. لبخند تمسخرآمیزی تحویل ات می دهد و چند باری هم سرش را به چپ و راست تکان می دهد. حتما همین می شود، او قبلا هم این کارها را کرده، بار اول اش نخواهد بود، سری تکان می دهد و از کنارت رد می شود و می رود. او کارهای مهمی در زندگی اش دارد، سری تکان می دهد و از کنارت رد می شود و می رود که به کارهای مهم اش برسد. او فرصتی برای این بچه بازی ها ندارد، و تو دیگر توان این را نداری که او لبخند تمسخرآمیزی تحویل ات دهد و چندباری هم سرش را به چپ و راست تکان دهد و از کنارت رد شود و تو را تنها رها کند و برود که به کارهای مهم زندگی اش برسد.
آری، همینطور که در خانه ات نشسته ای، یک دفعه یادت می افتد و به خودت می آیی، خیلی سریع بغض و های های هق هق همان کسی را که می خواست بلند شود و برود و پیدایش کند و همه ی حرف هایش را فریاد بزند، به وحشیانه ترین شکل ممکن خفه می کنی.
و یک شب دیگر هم تمام می شود.


شنبه ، ۱۱ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۰۰:۲۳:۰۷

نظرات :

نظر شما چیه؟
نام شما: * لطفا نام خود را کامل وارد نمایید.تعداد کاراکترها بیش از حد مجاز است.
متن نظر: *
ایمیل: لطفا ایمیل خود را با فرمت صحیح وارد نمایید.
وب سایت: لطفا آدرس را صحیح وارد نمایید
 
صد و بیست و نه =
سلام.
برای ارتباط با من، پیام خود را از طریق فرم زیر ارسال فرمایید. با تشکر از شما.
نام شما: *
ایمیل: * صحیح نیست!
شماره تماس: (اختیاری)
موضوع پیام:
متن: *
رمز امنیتی:
رمز امنیتی