با چشمان کاملا بسته
تعداد بازدید: 1634 بار

وقتی چشمات رو می بندی، تو می مونی و خودت، تو می مونی و دنیای خودت. می دونی ؟ واسه بعضی آدما، وقتی چشماشون بازه، می خوان مثل بقیه باشن، می خوان حرفایی رو بزنن که بقیه می زنن، یا همون رفتاری رو بکنن که بقیه می کنن، یا حتا اونجوری فکر کنن که بقیه فکر می کنن، شاید یه جور همرنگ شدن باشه . .

اما وقتی چشمات رو می بندی، دیگه فرقی نمی کنه کی هستی، تو می مونی و خودت، دیگه هیچ دنیایی رو نمی بینی که بخوای با اون هم رنگ بشی، دنیات می شه دنیای خودت. حالا باید ببینی کی هستی، چی هستی، کجای کاری، باید ببینی دنیات چیه، چه شکلیه، اصلا می تونی اون رو تحمل کنی، یا شاید هم، البته با کمال تأسف، اونقدر دنیای زشتی واسه خودت ساختی که زودی بر می گردی به همین دنیا. آخه توی این دنیا خیلی راحته که خودت نباشی، راحت می شه نقش بازی کرد، می شه تو هر نقشی رفت، شاید واسه اینه که آدم تو چشم بقیه دیده بشه، و اصلن مهم نیست چه نقشی، فقط مهمه که وقتی بقیه آدم رو می بینن بگن به به، همین. بعد اینجوری می شه که آدم کم کم از دنیای خودش فاصله می گیره و آروم آروم توی نقش فرو می ره و اون رو باور می کنه، هیچ کس هم چیزی نمی فهمه، حتا خودش. اما می دونی؟ شاید آدم بتونه سر همه ی دنیا رو کلاه بزاره، ولی سر خودش رو نه. به هر حال یه روزی یه جایی آدم چشمش تو چشم خودش می افته و دیگه نمی شه قضیه رو بی خیال شد. آدم وقتی چشماش رو می بنده مثل این می مونه که یه جورهایی با خودش چشم تو چشم شده، اونجا دیگه نقش جواب نمی ده، دیگه نمی شه واسه کسی که از اصل مطلب خبر داره نقش بازی کرد.

دنیای تو با دنیای نقش بازی کردنا فرق داره، وقتی چشمات رو می بندی با دنیای خودت مواجه می شی، دنیای واقعی خودت، دنیایی که مثل هیچ دنیای دیگه ای نیست. حالا باید ببینی که اون تو چی هست، خیلی ها نمی تونن تحمل کنن، زودی فرار می کنن به همین دنیا و به نقشی که اون رو باور کردن، دنیای نقش اونقدر با دنیای درون شون فاصله گرفته که دیگه طاقت دیدن دنیای خودشون رو ندارن.

. . .

همه ی اینا رو گفتم که بگم، هر کی هستی و هر چی هستی و هر کجا هستی، در نهایت این خودت هستی که باید با خودت رو به رو بشی، اینکه بقیه چی فکر می کنن، اونقدرها هم مهم نیست. می خوام بگم بد نیست آدم گاهی چشماش رو ببنده و یه سری به دنیای خودش بزنه و گاهی اوقات یه کم با خودش چشم تو چشم بشه.


دوشنبه ، ۱۰ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۲۱:۱۴:۵۶

نظرات :

نظر شما چیه؟
نام شما: * لطفا نام خود را کامل وارد نمایید.تعداد کاراکترها بیش از حد مجاز است.
متن نظر: *
ایمیل: لطفا ایمیل خود را با فرمت صحیح وارد نمایید.
وب سایت: لطفا آدرس را صحیح وارد نمایید
 
صد و بیست و نه =
سلام.
برای ارتباط با من، پیام خود را از طریق فرم زیر ارسال فرمایید. با تشکر از شما.
نام شما: *
ایمیل: * صحیح نیست!
شماره تماس: (اختیاری)
موضوع پیام:
متن: *
رمز امنیتی:
رمز امنیتی